fbpx
Menu Zamknij

Motywacja do działania. Skąd ją brać? Jak utrzymać jej wysoki poziom? To są pytania, jakie często otrzymuję i nie mam na nie jednej odpowiedzi, bo to wszystko zależy od tego – kim jesteś, jakie masz swoje dary i talenty, jak lubisz działać, co Cię karmi, a co Cię demotywuje i czy podążasz za tym, co faktycznie sprawia Ci radość w działaniu. 

Motywacja z wewnątrz to działanie dla działania z poziomu naszej misji bez oczekiwania rezultatów, które wywołują w nas frustrację i presję. Oczekiwania zabijają radość z działania i bycia w momencie „tu i teraz”, bo ciągle nasza głowa jest w przyszłości i liczy na jakieś cudowne rezultaty. Te rezultaty, jeśli działamy z poziomu naszej misji w biznesie zmaterializują się prędzej czy później (to trochę zależy też od naszych przekonań jak długo to będzie trwać).

Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie lepiej działamy, kiedy pozwolimy sobie na to działanie i odetniemy wszystko, co nas rozprasza. Co to znaczy – jeśli stworzymy sobie przestrzeń do działania lub skorzystamy z tej przestrzeni u kogoś innego to nasza energia idzie za naszą uwagą. Kiedy idziemy na siłownię to ćwiczymy, kiedy idziemy do kina to oglądamy film, kiedy umawiamy się na spotkanie networkingowe to idziemy na to spotkanie. Tak samo jest z działaniem dla naszego biznesu (czyli cała taka otoczka marketingowo-ofertowo-sprzedażowa). Kiedy mamy zaplanowaną przestrzeń czasową na działanie (bo mamy też przestrzeń na złapanie perspektywy i stworzenie mapy działania) to wykonujemy te zadania, które są do zrobienia. Ja poczułam to bardzo mocno na coworkingu online i jest to także refleksja Uczestniczek tego spotkania. 

Z tego, co zaplanowałam sobie na nasze sesje to zrobiłam wszystko. Chociaż zostały mi inne zadania jeszcze po naszym spotkaniu do zrobienia. Dłuższe. No będę kontynuować. Czuję wdzięczność za te spotkania, bo pomogły mi zebrać się dzisiaj do tego wszystkiego. Pewnie bez tego spotkania bym tych rzeczy nie zrobiła, przełożyła

Czym jest ten coworking online? To przestrzeń do DZIAŁANIA 

Kiedy prowadzisz swoją firmę w pojedynkę to czasami zmotywowanie się do działania jest naprawdę trudne. Tak, trudne. Nazwijmy to po imieniu. Ta trudność wynika z tego, że nie dajemy sobie tej PRZESTRZENI do działania i w momencie, kiedy siadamy do napisania artykułu czy postów na social media to nasza uwaga się rozprasza. Bo tu jakieś powiadomienie, bo tu ktoś zadzwoni, bo tu ktoś o coś zapyta, bo tu wpadł nowy e-mail itd. Nasza uwaga się rozprasza, wkurza nas to i tym samym zamiast z 30 min na działanie w jakimś prostym temacie robi się 6! 

Sama tak miałam. Moje Klientki tak mają. Więc, aby ciągle nie być pozornie zajętą wprowadziłam rozwiązanie – COWORKING ONLINE – który już po pierwszej sesji dał CUDowne rezultaty! 

Jak wyglądają nasze CUDowne spotkania coworkingu online? 

Spotykamy się we wtorki o godz. 10:00, w godz. 10:10 – 12:40 działamy. 

 • W poniedziałki zachęcam Was do wykonania podsumowań w biznesie, aby wiedzieć, jakie aktywności są do zrealizowania. Tutaj można pobrać pytania, jakie będą wsparciem podczas takiej rozmowy z biznesem.
 • We wtorki o godz. 10:00 spotykamy się na platformie Google Meet (z poziomu komputera wystarczy przeglądarka, z poziomu telefonu bezpłatna aplikacja Google Meet). Link otrzymasz przed spotkaniem. 
 • Pracujemy w 4 blokach czasowych zgodnie z techniką Pomodoro 
 • Plan na bloki czasowe jest następujący: 
  • Sesja 1 – 25 min – praca własna 
  • Przerwa 5 min 
  • Sesja 2 – 25 min – praca własna 
  • Przerwa 5 min 
  • Sesja 3 – 25 min – praca własna 
  • Przerwa 5 min 
  • Sesja 4 – 25 min – praca własna 
  • Sesja 5 – 30 min – rozmowy w kręgu – czas na refleksie, wymianę myśli, wsparcie jakiegoś problemu etc 

Każda osoba ma dostęp do biblioteki inspiracji dla biznesu w CUDownym stylu (kompilacja treści różnych Twórców), która rozwija się wraz z Uczestnikami spotkań, ponieważ każda inspiracja jest CENNA i wnosi inną JAKOŚĆ do naszej pracy. 

Jeśli czujesz taką formę spotkań to serdecznie Cię zapraszam! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.