
Kilka słów o mnie
Nazywam się Agnieszka Pietraszek, jestem pedagogiem twórczości, trenerem, psychotronikiem, logoterapeutą w trakcie szkolenia.
- CEO, Founder Biznes w CUDownym stylu
- Mentor w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed!
U podstaw mojej filozofii pracy leży przekonanie o wielowymiarowości ludzkiej egzystencji, rozumianej jako jedność biologiczna, psychiczna i duchowa (bio-psycho-noetyczna). Bliski jest mi również koncept, że podstawową siłą motywacyjną człowieka jest „wola sensu” i potrzeba znalezienia celów i realizowania wartości zarówno w życiu osobistym, jak i biznesie.
Zainteresowanie sensem zaprowadziło mnie do Viktora Frankla i jego metody logoterapeutycznej. Obecnie zgłębiam tę metodę w Studium Logoterapii Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki, pogłębiałam także wiedzę duchową w Studium Duchowości (Kraków).
Od 2020 roku rozwijam markę osobistą Biznesu w CUDownym stylu, która idealnie oddaje moje wielowymiarowe podejście do prowadzenia firmy – coaching, mentoring i facylitacja z narzędziami wykorzystywanymi w budowaniu i zarządzaniu biznesem. Wprowadzam również metody i narzędzia logoterapeutyczne.
W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście stawiając misję działania oraz wizję i wartości w samym sercu firmy.
Prowadzę indywidualne konsultacje w ramach programu mentoringowego oraz realizuję warsztaty dla zespołów pracowniczych (HR, projektowe, sprzedażowe i inne). Pracuję w oparciu o testy egzystencjalne takie jak PIL, SONG, LOGOTEST, Skalę Preferencji Wartości, Metodę Analizy Konceptów Egzystencjalnych czy test noodynamiki. Testy są akredytowane przez Polskie Towarzystwo Logoterapii i Noo-Psychosomatyki.
Live'y Pełne MOCy 2023
Styczeń 2023
Marzec 2023
Czerwiec 2023
Swoje doświadczenie biznesowe buduję od 2012 roku, od 2014 roku zarządzałam projektami i wspierałam w budowie strategii marketingowych polskie i zagraniczne korporacje farmaceutyczne (Astra Zeneca, Chiesi, Abbvie, Novartis, Teva, Pfizer, KRKA, J&J i inne). Pracowała, indywidualnie oraz zarządzała, zespołami projektowymi realizując projekty edukacyjne i technologiczne zarówno od strony koncepcji, jak i wykonawstwa oraz marketingu (aplikacje, CLM, platformy, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna).
Z wykształcenia jestem pedagogiem, jestem również trenerem I stopnia, wiceprezesem Fundacji Pierwiastek Trzeciego Stopnia, mentorką w programie Youth Business Poland. W 2022 r. ukończyłam roczne studia z zakresu parapsychologii i psychotroniki, dzięki czemu zdobyłam wiedzę i kompetencje z zakresu rozwoju świadomości, pracy z energią czy symboli i archetypów. Pracę dyplomową pisałam na temat Cudu przebaczania i wzrostu duchowego opierając się na pracach D. R. Hawkinsa i Kursie Cudów.
Od kilku lat zgłębiam tajniki rozwoju duchowego i niedualności świata, jestem autorką opowiadań i wierszy, miłośniczką spacerów i głębokich rozmów (o życiowej misji czy misji w biznesie), kocham tańczyć bachatę dominikańską, uwielbiam czytać książki i jazdę na rowerze.
Firma powstała 13 maja 2020 roku, od 31 sierpnia 2021 jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.10/00129/2021.
Jak pracuję:
- Zachęcam do refleksji, odosobnień, kontemplacji i medytacji celem odkrycia odpowiedzi na nurtujące pytania lub po prostu życie pytaniami
- Moim cennym narzędziem jest obecność i uważność na potrzeby oraz procesy zachodzące w czasie spotkań
- Do biznesu podchodzę holistycznie i trójwymiarowo łącząc strefę mentalną, energetyczną i strategiczną
- Biznes w CUDownym stylu to taki, który uwzględnia ciało, umysł i ducha / duszę w ujęciu twórczego wewnętrznego potencjału
- Pracuję w oparciu o m. in. MBC oraz autorskie narzędzia biznesowe, wizualizacje i medytacje, które wspierają rozwój świadomości i procesy transformacyjne
- Zadaję wymagające pytania i drążę do samego końca, aby dostać się do esencji
- Przygotowuję obfite workbooki i materiały do pracy
- Mam wszechstronne zainteresowania i poszukuję narzędzi, które łączą świat duchowy ze światem materialnym i pomagają w dotarciu do sedna
- Zaadaptowałam metodę projektową (PCM) do zarządzania małym biznesem (planowanie strategiczne)
Testy egzystencjalne
- Skala Preferencji Wartości (SPW) (I część K. Popielski (1991). K. Popielski, L. Suchocka (2006). Wybór Wartości Centralnej (WWC) (II część Skali SPW).
Skala Preferencji Wartości (S. PW.) została skonstruowana w powiązaniu z koncepcją „wielowymiarowego bycia i wielokierunkowego stawania się” człowieka. W oparciu o tę koncepcję wybrano wartości, które uznano za ważne i odnoszące się do jednego z trzech obszarów życia człowieka: fizycznego, psychicznego lub duchowego (noetycznego).
Skala składa się z 21 wartości podanych w formie rzeczownikowej. Każdy z trzech wymiarów – fizyczny, psychiczny, noetyczny reprezentuje 7 wartości. W części I testu lista wartości pozwala na dokonanie wyboru hierarchii wartości (w kolejności od 1 do 7) z zestawu 21 wartości. W części II testu osobę badaną prosi się o porównanie (każdej z każdą) z wybranych przez siebie 7 wartości. Na podstawie przeprowadzonych porównań identyfikuje się wartości centralne osoby badanej. Wartościami centralnymi nazywamy te, które w określonym okresie życia osoby pełnią rolę kluczową – są źródłem zaangażowania, stanowią motor działań, kształtują sposób myślenia, kierują pragnieniami i celami. Wpływają one na sposób funkcjonowania człowieka, organizując jego codzienność. To właśnie one określają, czym człowiek żyje, ku czemu zmierza, co uznaje za istotne i godne realizacji. W naturalnym przebiegu życia wartości centralne są tymi, które osoba ceni najbardziej i którymi kieruje się w swoich wyborach. To właśnie ich szczególne znaczenie decyduje o nadaniu im statusu wartości centralnych. Ich analiza pozwala lepiej zrozumieć, w jakim kierunku rozwija się egzystencja danej osoby.
„Skala służy do określenia preferencji wartości i ustalenia pozycji i znaczenia wartości w procesie strukturyzacji osobowości w związku z konotacyjnym ich rozumieniem oraz indywidualnym znaczeniem dla jednostki” (Popielski 1994, s. 229).
Źródło: https://towarzystwologoterapii.pl/logoterapia
- Test Noodynamiki (T.N-D) K. Popielski (1989)
Test Noo-Dynamiki (T.N-D) jest skonstruowany w oparciu o idee noo-logoteorii. Odwołuje się do specyficznego, przynależnego tylko człowiekowi, wymiaru noetycznego (z gr. słowa „nuus” –umysł, rozum, duch). Przyjmuje i poznawczo ujmuje wielowymiarowość ludzkiej egzystencji, tzn. rozumienie człowieka jako „jedności bio-psycho-duchowej”. Powyższa metoda należy do grupy testów „egzystencjalnych”.
Test służy do ilościowego scharakteryzowania doznań, doświadczeń, dążeń i odniesień ludzkiej egzystencji, które przynależą, wyrażają i określają aktywność noetycznego wymiaru osobowości związanego z odniesieniem „Ku…” wartościom. Bada dynamikę poczucia sensu życia.
Test Noo-Dynamiki (T.N-D) został opracowany w oparciu o założenia noo-logoterapii i koncepcję noetycznego wymiaru człowieka, która specyficzna jest tylko dla gatunku ludzkiego (z gr. nuus – umysł, rozum, duch). U podstaw tej metody leży przekonanie o wielowymiarowości ludzkiej egzystencji, rozumianej jako jedność biologiczna, psychiczna i duchowa (bio-psycho-noetyczna). T.N-D należy do kategorii testów egzystencjalnych.
Test ten umożliwia ilościowe uchwycenie i opisanie przeżyć, doświadczeń, motywacji i odniesień człowieka, które wyrażają aktywność noetycznego wymiaru osobowości – szczególnie w kontekście ukierunkowania „Ku…” wartościom. W ten sposób bada noo-dynamikę, czyli wewnętrzny ruch i napięcie związane z poszukiwaniem oraz przeżywaniem sensu życia.
Test składa się ze 100 pytań i 36 skal, z których wyróżniono cztery części testu: jakości noetyczne (I), temporalność noetyczna (II), aktywność noetyczna (III), postawy noetyczne (IV). Narzędzie pozwala na uzyskanie trzech rodzajów pomiaru w zależności od potrzeb: wynik całościowy, wynik z poszczególnych części i wyniki w zakresie poszczególnych skal. Rzetelność T.N-D wynosi r(tt)=0,81, a trafność – korelacja dodatnia z PIL r=0,70 i umiarkowanie ujemna z Logo-testem r=-0,38. Badania przeprowadzono wersją testu z 1992 roku (por. Popielski 1994).
Wersje Testu Noo-dynamiki (T.N-D):
K. Popielski (2006). Test Noo-dynamiki egzystencji (T. N-DE. I.)
K. Popielski (2006). Test Noo-dynamiki egzystencji (T. N-DE. II.) (wersja skrócona)