fbpx
Menu Zamknij

5 inspiracji, aby dotrzymywać słowa sobie i swoim Klientom

Dotrzymywanie słowa sobie buduje poczucie naszej sprawczości. Bo koniec końców, kiedy nie realizujemy tego, co postanowiliśmy i nie czujemy się z tym ok to jesteśmy źli na siebie. I nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o kwestie biznesowe czy kwestie prywatne. Czasami oczywiście szukamy „winnych” w czynnikach zewnętrznych i obwiniamy męża, dzieci, panią w sklepie (bo była niemiła), sąsiada (bo postanowił urządzić remont wtedy, gdy Ty postanowiłaś przysiąść do tego kursu online) i wszystkich dookoła. Ale de facto tak naprawdę chodzi o nas. 

Wszystko, co nam się przydarza jest idealnym lustrem pokazującym kim my naprawdę jesteśmy. Każda sytuacja jest neutralna. To my na bazie naszych doświadczeń nadajemy jej znaczenie. Kiedy budzisz się rano z poczuciem: Po co mi to wszystko zastanów się, co to mówi o Tobie. Co wydarzyło się w ostatnim czasie w Twoim życiu? Czego jest za mało? A czego jest za dużo? I tutaj przejdę płynnie do podążania za tym, co jest w naszych sercach i umysłach oraz naszej organizacji, która pozwala nam manifestować to wszystko w najpiękniejszym dla nas stylu.

Każdy z nas jakoś się organizuje. I jeśli realizujemy swoje cele, marzenia, założenia nie ma za bardzo znaczenia, jakie wybierzemy metody. Tutaj ważna jest ta kwestia poznania siebie i tego, w jaki sposób lubię działać. 

  • Są osoby, które kochają tabelki, struktury, schematy, szczegółowe harmonogramy, narzędzia digital do zarządzania projektami.  
  • Są osoby, które kochają działać spontanicznie na bazie ogólnego planu, który mają w głowie. 
  • Są osoby, które kochają działać hybrydowo – realizują od razu pomysły, jakie przychodzą im spontanicznie do głowy z użyciem kilku narzędzi – czy to kalendarza czy ogólnego planu. 

Ile jest osób, tyle jest sposobów. Który jest najlepszy? Ten, który pozwala Tobie z sukcesem i w najlepszym dla Ciebie stylu osiągnąć założone rezultaty. To, co może pomóc w dotrzymywaniu Tobie słowa jest regularność i harmonia, gdzie w swoim unikalnym rytmie zadbasz o swój biznes i swoje dobre samopoczucie.

Kilka inspiracji, które pomogą Ci w dotrzymaniu słowa sobie i swoim Klientom

1) Wykonuj cotygodniowe statusy biznesowych projektów – to idealny sposób, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej firmie. Jako mały biznes pracujesz w swoim biznesie i dla swojego biznesu. Przyglądanie się temu, co wydarzyło się w Twojej firmie pomoże Ci podejmować trafne decyzje, co do kontynuacji jakiś działań czy odpuszczeniu danych realizacji. W Planerze Rozwoju Biznesu proponuję 11 pytań, które warto sobie zadać podczas takiego spotkania (w wersji płatnej oraz bezpłatnej). Planer Rozwoju Biznesu stworzyłam specjalnie dla przedsiębiorczych kobiet, które chcą przyjrzeć się sobie, swojemu biznesowi oraz potrzebują narzędzi do harmonijnego rozwoju firmy.

2) Pracuj z dziękczynną afirmacją – przed rozpoczęciem danego projektu podziękuj za to, co pragniesz w tym projekcie wykreować i co pragniesz do swojego biznesu przyciągnąć. W ten sposób koncentrujesz swoje myśli na rezultatach i czujesz w sercu, że podejmowane działania, których może być dużo, są drogą do osiągnięcia celu, a nie przeszkodami, które ktoś może rzucać pod Twoje nogi. To jest absolutnie normalne, że na początku mamy bardzo dużo entuzjazmu i z biegiem czasu, ten entuzjazm i zapał do działania może słabnąć. Dlatego wracanie do dziękczynnej afirmacji pomaga też przypomnieć sobie o tej idei, z którą rozpoczynamy nasz projekt i tym samym ponownie naładować nas energią do pracy. I ta praca może być realizowana z lekkością i w pełnej zgodzie z nami. Więcej o pracy z dziękczynną afirmacją pisałam w tym artykule. 

3) Deleguj te zadania, które możesz – są takie zadania, na których dźwięk mamy ochotę schować się pod kocyk. Ja tak mam. I tracę dużo energii na zrobienie tych zadań, a przecież dużo prościej jest oddelegowanie ich innej osobie. To, że nie mam swojego zespołu, nie oznacza, że nie mogę skorzystać z Wirtualnych Pomocy. I takie same możliwości masz Ty. Jeśli marzysz o wdrożeniu nowego produktu, a przeraża Cię milion rzeczy, które trzeba zrobić dookoła niego, to na 99% może wydarzyć się tak, że z tego produktu po prostu zrezygnujesz, jeśli uparcie będziesz tkwić przy samodzielnych działaniach. Są takie rzeczy w naszej firmie, które robimy same / sami, bo to jest nasza specjalizacja. I to jest CUDowne. Jednak całą resztę możemy oddelegować, co pomoże nam rozwinąć skrzydła w tych obszarach, które nas najbardziej interesują. Po to założyłyśmy / założyliśmy swoje firmy, aby realizować misję, jaką mamy w naszych sercach. Realizując nasze plany stwarzamy możliwości do osobistego rozwoju, a także rozwoju naszych biznesowych Partnerów. Potęga kreacji. 

4) Stwórz mapę swojego biznesu – znając swoje gałęzie biznesu, misję i wizję rozwoju, wartość unikalną, jaką oferujesz swoim Klientom, wiesz komu w swoim biznesie służysz wsparciem i kim Ty w swoim biznesie jesteś możesz w najlepszy sposób realizować swój potencjał. Narzędziem, które pomaga w stworzeniu mapy biznesu są moje autorskie warsztaty Business Board. Pomogły one wielu moim Klientom odnaleźć misję działania i tym samym wprowadzić harmonię i spójność do ich strategii.  

5) Znajdź swoich biznesowych kompanów – otaczaj się osobami, które podzwartości i swoją obecnością tworzą atmosferę przytulności, w której możesz otwarcie porozmawiać o swoich wyzwaniach, trudniejszych momentach czy dzielić się radością z działania w swojej firmie. Bo bycie w kreatywnej grupie przedsiębiorców prowadzących tak jak Ty małą firmę pozwala czerpać inspirację z ich doświadczenia i wdrażać do swojego biznesu to, co jest zgodne z nami. Mając w sercu misję związaną ze wspieraniem małych biznesów w rozwoju ich potencjału w ostatnich dniach wpadłam na pomysł stworzenia warsztatów / spotkań, które pomogą w realizacji biznesowych marzeń. W grupie jest siła, w grupie jest inspiracja, w grupie jest przestrzeń na poznawanie biznesowej prawdy innej osoby. Doskonale wiem, że pracując w pojedynkę (JDG) pragniemy kontaktu z innymi przedsiębiorcami, innymi osobami, które z przyjemnością posłuchają o naszej pracy, nowych projektach. Posłuchają i podzielą się swoim doświadczeniem, które pomoże nam rozwinąć biznesowe skrzydła. Już w październiku uruchamiam taki warsztat / spotkania dla 20 biznesów (5 spotkań po ok 2h), bo głęboko wierzę, że inwestycja 444 lub 555 zł (brutto) to wspaniała inwestycja na poczet naszych biznesowych marzeń. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.